Náš tým

Mgr. Zdenka Orabi Kyjovska Ph.D.

 

Vyučující

Telefon: +45 28 22 11 70

E-mail: zokyjovska@gmail.cz

Jmenuji se Zdenka Orabi Kyjovská. Je mi 35 let, jsem vdaná a mám dvě děti: pětiletého Yazánka a tříletého Yousífka. Pocházím ze Slavkova u Brna. Vystudovala jsem obor Molekulární biologie a genetika na Přírodovědecké fakultě Masarykovy univerzity v Brně. V Dánsku bydlím šest let a pracuji ve Výzkumném ústavu pracovního prostředí. Náplní mé práce je studium vlivu nanočástic na člověka. Ve svém volném čase se věnuji dětem a práci na rozvoji jejich jazykových, rozumových a pohybových schopností.

Hana Malá Rytter

Vyučující

Jmenuji se Hana Malá Rytter a je mi 36 let. Pocházím z podhůří Jeseníků, z Bruntálu. Do Dánska jsem původně přišla za prací a už zde bydlím téměř 10 let. Se svým dánským manželem mám dvouletou dceru Emmu a měsíčního Vincenta. V Čechách jsem vystudovala psychologii se specializací na neuropsychologii, kterou jsem zde v Kodani doplnila doktorátem v oboru Kognitivní neurověda. V současné době jsem zaměstnaná na Kodaňské univerzitě, kde se věnuji výzkumu mozku a učím psychologii. Původně jsem ale vystudovala učitelství mateřské školy na Střední pedagogické škole v Krnově. Z té doby mi zůstala mimo jiné láska ke zpěvu a hudebním nástrojům (klavíru a kytaře), dramatické výchově, kreslení, tanci a pohybu. Tyto čtyři základní složky (hudba, mluvené slovo, pohyb a výtvarný projev) představují podle mého názoru klíč k zdravému rozvoji našich dětí od nejútlejšího věku.

 

 

Marta Nachtmann Josephsen

Vyučující

Telefon: +45 50 45 14 41

E-mail: marta.nacht@gmail.com

Jmenuji se Marta Nachtmann Josephsen, narodila jsem se v roce 1977 v Praze a od roku 2008 žiji v Kodani. S dánským manželem vychováváme Honzíka, který se nám narodil v prosinci roku 2011. V Česku jsem vystudovala demografii a ekonomické teorie a předtím francouzské gymnázium. V roce 2011 jsem do Dánska přesunula doktorské studium veřejné a sociální politiky a letos bych měla dopsat a obhájit dizertaci. Po letech dlouhých pracovních dnů v soukromém, veřejném a neziskovém sektoru teď trávím dlouhé dny v knihovně a dlouhé večery s rodinou a našimi dvěma kočkami. Od pěti let hraju na flétnu, brzy poté přibyl zpěv a klavír. Miluju hudbu, rytmus, pohyb, řeč, barvy a také všelijaké hry, hlavolamy a hádanky, které rozvíjejí schopnosti a dovednosti dětí i dospělých.